ضرورت احیاء حلقه مفقوده نخبگان در جامعه/ افراد موثر در موفقیت انقلاب هر روز بیشتر می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از استان البرز، حجت‌الاسلام سیدتراب موسوی در گردهمایی «نقشه راه انقلاب اسلامی طبق بیانات مقام معظم رهبری» که در حوزه علمیه محمد رسول الله (ص) محمد شهر کرج برگزار شد، اظهار داشت: راهی که در پیش داریم برای تقویت و اقتدار جمهوری اسلامی بسیار عظیم و سنگین است، اما با کمک و نصرت الهی می‌توانیم به هدف خود دست یابیم و این تفکر انقلابی را به جهان صادر کنیم.

وی افزود: هر روز به تعداد افراد کاربلدی که در هسته انقلاب حضور دارند و علیرغم سن کم خود به موفقیت انقلاب کمک می‌کنند، افزوده می‌شود.

نماینده بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی تصریح کرد: قطار انقلاب باید با حضور و کمک جوانان به راه خود ادامه دهد و هرکسی با انجام وظیفه خود به پیشبرد اهداف کمک کند. 

موسوی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کرده‌اند که نسل جوان این دوره تمام آرزوهای انقلاب را محقق خواهند ساخت، اظهار کرد: مقام معظم رهبری دقیق و محاسبه شده صحبت می‌کنند و هرگز هیچ صحبتی نداشته‌اند که نقض شده باشد.

وی با تأکید بر تقویت فرهنگ اسلامی در کشور ادامه داد: سیستم بانکداری ما نیازمند ارتقاء یافتن است و با کار جهادی می‌توانیم به علم روز اقتصاد دست پیدا کنیم.

نماینده بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی، با بیان اینکه باید در جامعه اسلامی، سبک زندگی اسلامی برقرار شود و کار کلان شکل پذیرد، تصریح کرد: معنای دولت اسلامی در این سلسه از مجموعه بیانات رهبر کبیر انقلاب، صرفا کابینه و هیات وزیران نیست؛ هرچند این نیز بخشی از آن است، در واقع به بیان امام خمینی (ره)، دولت اسلامی کل جامعه و تفکر در عرصه‌های مختلف است.

موسوی با اشاره به اینکه اخلاق اسلامی باید با رفع مشکلات در جامعه همراه باشد، تحقق دولت اسلامی را موضوعی کلان و قابل توجه دانست و بیان کرد: قدرت نرم جمهوری اسلامی با تفکر انقلابی اسلامی تقویت و به دنیا معرفی شده است.

وی یادآور شد: دانشجویان و نخبگان فرهنگی جامعه می‌توانند به فرهنگسازی درست کمک کنند و مسیر را به درستی پیش ببرند.

نماینده بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه باید حلقه مفقوده نخبگان علمی و فرهنگی در جامعه احیا شود، خاطرنشان کرد: مجتهد باید با زیرکی و هوش و فراست، هدایت جامعه بزرگ اسلامی و غیراسلامی را در دست گرفته و علاوه بر خلوص و تقوا، کاربلد هم باشد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *