مسئول سابق صهیونیستی: در بدترین شرایط امنیتی قرار داریم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال «تسویکا ووگل» که فرماندهی سابق نیروهای اسرائیلی در منطقه جنوبی سرزمینهای اشغالی و پیش از آن فرماندهی نیروهای «گردان جولان» در ارتش صهیونیستی را در کارنامه خود دارد؛ مسئولان صهیونیستی را آماج انتقادات خود قرار داد.

به نوشته پایگاه خبری النشره، وی در خصوص درگیری اخیر ارتش صهیونیستی با گروههای فلسطینی در غزه، گفت که مسئولان اسرائیلی امنیت ملی این رژیم را فدای آینده سیاسی خود کرده‌اند.

او افزود: رهبران سیاسی موجب عامل ناتوانی در پاسخگویی مقابل حماس شده‌اند؛ چرا که صندلی‌هایشان را مهم‌تر از آینده امنیتی‌مان می‌دانند و قدرت بازدارندگی حماس مقابل اسرائیل در درگیری اخیر بمراتب بیش از قدرت بازدارندگی اسرائیل بود.

این فرمانده سابق صهیونیستی در ادامه گفت:  چهل سال پیش علیه سه کشور عربی جنگیدیم و پیروز شدیم و امروز نمی‌توانیم حماس را شکست دهیم.

ژنرال «تسویکا ووگل» با تأکید بر اینکه «ما ضعیف شده‌ایم»، افزود: ما قدرت عملیاتی چهار روزه مقابل حماس را هم نداریم؛ به طوریکه در نهایت فرمانده ارتش استعفاء می‌دهد.

روز سه‌شنبه هفته گذشته، بعد از دو روز تبادل آتش و شلیک بیش از ۴۰۰ فروند موشک مقاومت به سمت اراضی اشغالی و تحمیل ۳ کشته و ۸۵ زخمی به صهیونیست‌ها، کابینه امنیتی این رژیم در نهایت به پذیرش توافق آتش‌بس با گروه‌های مقاومت در غزه رای داد. آتش‌بسی که پذیرش آن از سوی نتانیاهو با اعتراض شدید «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم اشغال‌گر قدس و استعفای او همراه شد و موجب شد تا کابینه نتانیاهو فروبپاشد.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *