سامانه «فارس من» رونمایی شد/ تیرانداز: مطالبات مردم را با کمک صاحب‌نظران پی‌گیری می‌کنیم

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از سامانه «فارس من» بعد از ظهر امروز -یکشنبه ۲۰ آبان ماه- با حضور پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس، مهدی فضائلی اولین مدیرعامل خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس، احمد توکلی،‌سیده فاطمه ذوالقدر نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و جمعی از خبرنگاران در سالن همایش‌های خبرگزاری فارس برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم که اجرای آن را «محمد دلاوری» بر عهده داشت، پس از قرائت آیات ابتدایی سوره قصص و پخش سرود جمهوری اسلامی نماهنگی با حضور خبرنگاران خبرگزاری فارس پخش شد که در آن توضیحاتی درباره سامانه فارس من ارائه داده بودند.

به گزارش فارس، در بخش بعدی این برنامه «پیام تیرانداز» در سخنانی گفت: در تشریح مأموریت رسانه سازنده که در مقابل رسانه مخرب قرار می‌گیرد تشریح چندین نکته حائز اهمیت است که این ویژگی‌ها متمایزکننده یک رسانه اسلامی و انقلابی از رسانه‌هایی است که در خدمت تفکرات ماتریالیستی قرار دارند. نکته اول داشتن اهداف عالی است. هدف است که معین می‌کند رسانه‌ چطور و چگونه و در چه مسیری حرکت کند. اهداف سطحی و نازل جامعه را دچار ارتجاع و پسرفت خواهد کرد. زدوخوردهای باندی و جناحی منافع پست صرفاً مادی و توأم با باج‌خواهی‌های حزبی و قبیله‌ای تلاش برای اغفال انسان‌ها در جهت منافع مالکان رسانه، همه و همه حکایت از نداشتن هدف عالی دارند.

وی ادامه داد: برای ما مشخص کرده‌اند که هدف اصلی از خلقت انسان عبودیت است (و ما خلقت الجن و الانس الا یعبدون) اما این عبودیت در کار ما رسانه‌ای‌ها چگونه تقصیر می‌شود.

تیرانداز با بیان اینکه خداوند انسان را با استعدادهایی متفاوت و بعضاً منحصر به فرد به وجود آورده است و تکلیف کرده است او باید این استعدادها را در زندگی اجتماعی و در مسیر حق به فعلیت برساند، اظهارداشت: واضح است که برای این شکوفایی تعلیم و تربیت مهمترین عنصر است که رب‌العالمین خود اولین معلم و مربی است. در قرآن کریم بیشترین صفت الهی که ذکر شده است ربانیت پروردگار است. بنابراین انسان‌ها دائم در حال تعلیم و تربیت هستند و ساحت‌های اجتماعی به مثابه مدرسه‌ای عمل می‌کنند که این فرآیند تعلیم و تعلم در آنها صورت می‌گیرد.

وی در ادامه عنوان داشت: بر پایه این نگاه معرفتی، جمهوری اسلامی شکل گرفت، حکومتی که نقش یک مدرسه را برای رشد و تعالی انسان‌ها مأموریت اصلی خود می‌داند. بدیهی است که تمام اجزاء و ساختارهای آن باید در کنار مأموریت ذاتی‌شان، نقش مدرسه را بر عهده دارند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس تصریح کرد: رسانه‌های معتقد به انقلاب اسلامی نیز به عنوان یکی از همین ساختارها، مهمترین مأموریت‌شان یادگیری و یادآموزی است برای اینکه بتواند دانشگاهی برای مخاطبانش شود و تعلیم و تعلم در آن صورت بگیرد در جداول باید شنونده‌ خوبی باشد. موضوعات و مسائل مردم و مخاطبانش را خوب بفهمد و یاد بگیرد و آن گاه در جهت حل و تبیین مسائل و برداشتن موانع شکوفایی استعدادهای خرد و جمعی و رشد و پیشرفت جامعه قدم بردارد.

وی با تاکید بر اینکه سامانه فارس من می‌خواهد مسائل را از زبان مردم بشنود و با کمک خود آنها و نیز مشورت با خبرنگاران و متخصصان جامعه به رشد و پیشرفت ایران عزیز کمک کند، اظهارداشت: مطالبات بر حق را منعکس نماید و تا حصول نتیجه پیگیری کند. در یک جامعه ۸۰ میلیونی با تنوع‌های فرهنگی، اقلیمی و نژادی و مذهبی گوناگون، اختلاف سلیقه‌های بسیاری وجود دارد اما آنچه که مسلم است وحدت‌نظر حول پیشرفت ایران است.

در این مسیر باید با زبان استدلال به مواجهه با اختلاف سلیقه‌ها رفت، بیان استدلال هم برای استدلال‌کننده و هم برای شنونده مبارک است. جریان تعقل و تفکر را در جامعه، جاری و ساری می‌کند. تفکر و تعقل! مسأله‌ای که امروز بعضاً کمتر به آن توجه می‌شود آموخته‌ایم که یک ساعت تفکر برتر از ۷۰ سال عبادت است. بیش از ۲۶۰ یا ۲۷۰ آیه در قرآن کریم در لزوم تعقل و تفکر بیان شده است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس، با بیان اینکه انسان متفکر انسان رشد یافته است انسانی که می‌تواند با قدرت تعقل و تفکرش تصمیمات درستی را برای زندگی فردی و جمعی خود بگیرد، گفت: مسأله اصلی ما تصمیم‌گیری عقلانی است که ریشه در تفکر و تعقل همه ما دارد.

وی ادامه داد: پس تلاش می‌کنیم در فارس من با ادبیات استدلالی، اختلاف سلیقه‌ها را در مسیر پیشرفت ایران تبدیل به یک فرصت نماییم و با کمک هم بهترین تصمیمات را برای کشور عزیزمان رقم بزنیم.انسان متفکر انسان رشد یافته است انسانی که می‌تواند با قدرت تعقل و تفکرش تصمیمات درستی را برای زندگی فردی و جمعی خود بگیرد. مسأله اصلی ما تصمیم‌گیری عقلانی است که ریشه در تفکر و تعقل همه ما دارد.  

تیرانداز با اشاره به اینکه امروز به برکت جمهوری اسلامی  به رغم تمام تحریم‌ها و دشمنی‌ها، ایران به جایگاهی رسیده است که حتی دشمنانش به پیشرفت‌های آن معتقدند، گفت: دم از براندازی و فروپاشی می‌زنند اما خودشان هم می‌دانند که برای کشور ضعیف هزینه‌های میلیارد دلار برای براندازی لازم نیست و این تلاش‌ها خود گواهی بر قدرتمند شدن ایران است. آن مقام اروپایی چندی پیش بعد از بازگشت از ایران گفته بود، تهران را باید با پایتخت‌های مدرن کشورهای اروپایی مقایسه کرد و من نشانی از تحریم‌ها در آنجا ندیدم.

 

وی افزود: اینکه امروز مشاهده می‌شود جهان تک صدایی آمریکا با مخالفت‌‌ها و عدم همراهی‌های حتی دولت‌های هم‌پیمان آمریکا مواجه شده، زمانی غیر قابل تصور بود واین نقش مقاومت و پیشرفت ایران و البته نشانه‌های افول آمریکاست. واضح است که هنوز نواقص و ایرادات زیادی وجود دارد و ما خبرنگاران خبرگزاری فارس، هم‌پیمان شدیم در این مسیر به کمک مردم موانع و نقایص را شناسایی و با کمک مسئولین و خود مردم آنها را برطرف نماییم.

مدیرعامل خبرگزاری فارس ادامه داد: پیروزی در این مسیر سرنوشت محتوم و وعده الهی است که «ان حزب‌الله هم الغالبون» مهم است که ما از این مسیر جا نماییم لذا از همه رسانه‌های انقلابی با سلیقه‌های مختلف دعوت می‌کنیم با کمک هم این مسیر را مؤثرتر بپیماییم و مطمئن باشید افرادی که جا می‌مانند ضرر خواهند کرد. فارس من تلاش مشترکی است برای این تغییر پارادایم در فضای رسانه‌ای کشور طبیعی است که شروع این تلاش بدون نقص و خالی از اشکال نخواهد بود، اما با کمک مردم و مخاطبان حرکت رو به جلو پیموده خواهد شد ان‌شاءالله.

وی در پایان سخنان خود گفت: در پایان لازم است از تلاش‌ها و همراهی‌های همکاران عزیز چه همکارانی که سابقه خدمت‌شان بود و چه همکاران فعلی تشکر کنم همچنین از مدیران مدبر و عزیز سابق خبرگزاری جنابعالی آقایان فضایلی مقدم‌فر و موسوی تشکر و قدردانی کنم که هم در حال دوره خدمتشان فارس را رسانه‌ای اثرگذار و پیشرو تبدیل کردند و هم پس از دوره خدمت ما را از رهنمودها و مشاوره‌های حکیمانه خویش بی‌بهره نگذاشتند.

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *