ظریف: خواهان بهترین روابط با پاکستان هستیم

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که امروز (پنجشنبه)‌ در رأس هیأتی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات پاکستان راهی این کشور شده بود دقایقی قبل وارد اسلام‌آباد شد.

وی در گفت‌وگویی که پیش از این با سایت اطلاع رسانی دولت داشت، در ارزیابی از روابط تهران و اسلام‌آباد در دوران نخست‌وزیری عمران خان گفت: ما به انتخاب مردم پاکستان هر چه باشد، احترام گذاشته و خواهیم گذاشت، همانطور که به انتخاب همه همسایگان احترام گذاشتیم و قصد دخالت در امور داخلی همسایه‌ها را نداشته و نداریم.

وی افزود: ما موفقیت آقای عمران خان در انتخابات را به ایشان تبریک گفتیم و خواهان بهترین روابط با پاکستان هستیم. 

به گزارش فارس، وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه خوشبختانه روابط ما در طول یکی دو سال گذشته بهبود کیفی داشته، اظهار داشت: علاوه بر روابطی که در سطح سران سیاسی، وزرای خارجه و سایر وزرا بوده، روابطمان در سطح فرماندهان نظامی نیز گسترش یافته است.

ظریف همچنین خاطرنشان کرد: امیدواریم در دوران زعامت عمران خان در پاکستان، این روابط گسترش بیشتری هم پیدا کند.

وی با اشاره به اظهارات عمرخان درباره حضرت امام (ره) گفت: از صحبت‌هایی که ایشان در مورد حضرت امام (ره) داشتند، حتما استقبال می‌کنیم و امیدواریم این واقع بینی و واقع نگری ایشان زمینه بهتری را برای روابطی که همواره بین دو کشور دوستانه بوده، فراهم کند و در آینده شاهد درخشش بیشتر روابط باشیم.

ظریف با اشاره به سفرش به اسلام‌آباد گفت: امیدوارم در این سفر بتوانیم زمینه را برای گسترش بیشتر روابط فراهم کنیم.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات دولت جدید پاکستان و در راستای توسعه و گسترش همکاری‌های دو کشور امروز به پاکستان سفر کرد.

آنگونه که سخنگوی وزارت خارجه پیش از این عنوان کرد، ظریف در این سفر دو روزه با مقامات عالی‌رتبه این کشور از جمله عمران خان نخست‌وزیر دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

ملاقات با روسای مجالس ملی و سنا،‌وزیر خارجه، فرمانده کل ارتش و وزیر اقتصاد و دارایی پاکستان از دیگر برنامه‌های سفر ظریف به اسلام‌آباد است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه چهارم شهریور ماه در برنامه حالا خورشید از سفرش به پاکستان در پایان هفته خبر داد و گفت:  این هفته انشاءالله به پاکستان می‌روم.

 

 

 «عمران احمد خان نیازی» رهبر حزب پیروز انتخابات پاکستان (تحریک انصاف) جمعه ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۷ از سوی نمایندگان مجلس ملی این کشور به عنوان بیست و دومین نخست وزیر پاکستان از زمان استقلال تاکنون انتخاب شد.

حسن روحانی رئیس‌ جمهوری کشورمان ۲۷ مرداد ماه در پیامی به عمران خان تبریک گفت و افزود: جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه و به ویژه در دوران جدید، آمادگی خود را برای گسترش مناسبات و همکاری‌ها با جمهوری اسلامی پاکستان اعلام می‌کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز ۲۹ مرداد ماه ۹۷ در نشست هفتگی با خبرنگاران با اشاره به رای مجلس پاکستان به عمران خان انتصاب وی را به نخست‌وزیری پاکستان تبریک گفت و افزود: با توجه به روابط دو کشور و آثار مثبتی که همکاری‌های دو کشور برای مجموعه منطقه داشته، امیدوارم همکاری‌ها بیش از گذشته توسعه یابد و پاکستان بتواند به عنوان کشور مستقل در مسائل و معضلاتی که وجود دارد فائق بیاید و شاهد پاکستان مقتدرتر، توسعه یافته‌تر و کشور برادر و همسایه باشیم که بتوانیم همکاری‌های بهتر و بیشتری را داشته باشیم.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۶) در رأس یک هیأت سیاسی و اقتصادی سفری سه روزه به پاکستان داشت.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان یکشنبه شب ۲۰ اسفند ماه سال گذشته به منظور انجام سفری سه روزه و در پاسخ به دعوت خواجه محمد آصف همتای پاکستانی خود و در رأس یک هیأت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی وارد اسلام آباد شد، در مدت حضورش در این کشور با مقامات پاکستانی ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *