استرالیا: سفارت خود را به قدس منتقل نمی‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جولی بیشاپ» وزیر خارجه استرالیا روز شنبه (امروز) اعلام کرد که این کشور سفارت خود در سرزمین‌های اشغالی را به قدس منتقل نمی‌کند.

به نوشته روزنامه گاردین، دولت استرالیا روز شنبه گفت که دنباله‌روی حرکت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت به قدس نیست.

با وجود آنکه بازوی جوانان حزب لیبرال استرالیا از دولت خواسته تا محل سفارت این کشور را از تل‌آویو به قدس انتقال دهد، وزیر خارجه این کشور چنین اقدامی را از سوی کانبرا رد کرد. 

بیشاپ تاکید کرد مسئله انتقال سفارت به قدس آخرین تصمیمی است که دولت استرالیا بدان خواهد پرداخت و دهه‌ها است که استرالیا این موضع را حفظ کرده است.

وی همچنین گفت که اخیرا به مقامات فلسطینی نوشته است ۴۳ میلیارد دلار در سال مالی آینده برای هزینه‌های درمانی و تحصیلی فلسطین اختصاص خواهند داد و به هم‌حزبی‌هایش تاکید کرد که کانبرا از صرف این هزینه‌ها در محلی که هدف دولت استرالیا است، اطمینان خاطر حاصل خواهد کرد.

یک ماه پیش از این هم «ملکولم ترنبال» نخست وزیر استرالیا گفته بود این کشور هیچ قصدی برای انتقال سفارت خود به قدس و دنباله‌روی از تصمیم آمریکا ندارد. 

دونالد ترامپ که در وعده‌های انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ گفته بود سفارت این کشور را از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل می‌کند، سرانجام ماه گذشته به این کار اقدام کرد. 

انتهای پیام/ص

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *