صهیونیست‌ها بیشترین نرخ زاد و ولد را در حکومت‌های غربی دارند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اداره مرکزی آمار رژیم صهیونیستی گزارش داد که میزان زاد و ولد در اراضی اشغالی بیشترین میزان در بین حکومت‌های غربی با ۳٫۱۱ فرزند در ماه بوده است.

بر این اساس، در بیشتر کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) نرخ باروری طی سال‌های اخیر ۲٫۱ فرزند در ماه بوده، رقمی که برای حفظ جمعیت از کاهش یافتن، پایین‌تر است.

به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت» بیشترین نرخ باروری در آمار سال ۲۰۱۶ اسرائیل، متعلق به زنان مسلمان با ۳٫۲۹ فرزند در ماه است. کمترین میزان زاد و ولد نیز مربوط به زنان پیرو آیین‌های متفرقه (بودائی، هندو، سامری و …) با ۱٫۶۴ فرزند در ماه بود.

طبق این آمار، ۷۳٫۹% از کودکان متولد شده در فلسطین اشغالی در سال ۲۰۱۶ متعلق به زنان یهودی، ۲۰٫۷% از مادران مسلمان، ۱٫۴% از مادران مسیحی، ۱٫۳% متعلق به مادران دروز و ۲٫۶% از مادرانی مربوط به آیین‌های دیگر بوده است.

این درحالی است که سازمان بهداشت جهانی (WHO)، دستگاه‌های درمانی کشورهای درحال توسعه و جهان سوم (وزارتخانه‌های بهداشت) را به اجرای طرح موسوم به برنامه کنترل جمعیت موظف کرده است. این برنامه با محوریت شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر خانواده‌ها را به داشتن کمتر از دو فرزند ترغیب (وبعضا مجبور) می‌کند.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *