با طرح جدید در بخش مسکن ۲۸۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در پنجاه و هفتمین مجمع سالیانه بانک مرکزی تصریح کرد: بانک مرکزی در صنعت، خرید محصولات کشاورزی و همچنین در زمینه طرح‌های اشتغال نقش اساسی دارد.

وی بیان داشت: ما برای سال ۹۷ طرح‌های بسیار خوبی برای اشتغال داریم که دیروز در شورای عالی اشتغال آنها را مصوب کردیم. پیش‌بینی ما این است که در بخش ساختمان و با طرح جدید ۲۸۰ هزار اشتغال در صورت اجرای کامل این طرح ایجاد می‌شود.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: سال آینده ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ساختش آغاز شود. در این زمینه بانک‌ها باید ورود کنند، زیرا دولت قرار نیست مسکن بسازد، بلکه تنها تسهیلات را در اختیار می‌گذارد. در قدم اول برای توسعه‌گر زمین مجانی را می‌گذاریم و شما (بانک مرکزی) بانک مورد نظر را به توسعه‌گر می‌دهید و بخش‌های دیگر نیز از بودجه خودشان برای گاز، آب، برق، فاضلاب، پارک اختصاص می‌دهند. مردم آن محله به خانه‌های جدید می‌روند و خدای ناکرده اگر زلزله‌ای بیاید اعتماد بیشتری در این ساختمان جدید پیدا می‌کنند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: با این طرح ارزش پولی و مالی مردم افزایش پیدا می‌کند. خانه قدیمی فرسوده‌شان تخریب می‌شود و در عوض این آپارتمان جدید در اختیار آنها قرار داده می‌شود و توسعه‌گر نیز ۵۰ درصد آپارتمان را می‌فروشد و ما تسهیلات ویژه به خانه‌اولی‌هایی که می‌خواهند این واحدها را بخرند می‌دهیم که سود آن را ۶ درصد اعلام کرده‌ایم.

ادامه دارد….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *