افزایش قیمت ارز نتیجه بی‌تدبیری و قصور بانک مرکزی است/ نباید به عده‌ای سودجو اجازه جولان در بازار ارز داده شود

ناصر شریفی نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت ارز در بازار گفت: افزایش قیمت ارز در روزها و هفته‌های اخیر نتیجه بی‌تدبیری مسئولین امر در بانک مرکزی و براثر عدم نظارت کافی در بازار شاهد این افزایش قیمت بودیم.

وی افزود: وقتی که به یک موضوع مهمی (قیمت ارز) اهمت داده نشود و بازار را به دست دلال‌ها بسپارند این وضعیت پیش می‌آید و ما در این شرایط شاهد ایجاد تشنج در بازار هستیم.

نماینده مردم بندرلنگه در مجلس شورای اسلامی اسلامی اظهارداشت: شرایط امروز بازار ارز یک شرایط طبیعی نیست و قیمت‌ها به صورت حبابی افزایش پیدا کرده است.

شریفی خاطرنشان کرد: در بحث مؤسسات مالی هم وضع به همین ترتیب بود و من کسانی را دیدم که همه دارایی‌های خود را فروخته بودند و در مؤسسات مالی سپرده‌گذاری کرده بودند تا سود ۳۵ درصد ببرند و همه می‌دانستند این حبابی بیش نیست و روزی این حباب خواهد ترکید و این حباب ترکید و صدمات آن به سپرده‌گذاران وارد شد.

وی ادامه داد: در ارتباط با بازار ارز نیز وضع به همین ترتیب است و حباب ایجاد شده خواهد ترکید.

نماینده مردم بندر لنگه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بانک مرکزی چه در بحث مؤسسات مالی و چه در بحث بازار ارز قصور کرد و نباید اجازه دهد که عده‌ای سودجو بازار ارز را اینگونه متشنج کنند و باید عرصه را بر این افراد تنگ کند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *