مدیرعامل کشتیرانی: اروپایی‌ها اراده حل مشکلات بانکی را ندارند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد سعیدی در پاسخ به پرسش تسنبم مبنی بر این‌که آیا مشکلات نقل و انتقال پول در پسابرجام برطرف شده است، اظهار کرد: نقل و انتقالات بانکی یکی از مشکلاتی که پس از برجام هنوز باقی است. 

وی تصریح کرد: هنوز بین بانک‌های ایرانی و اروپایی روانسازی ایجاد نشده و دلیل آن این است که اراده قوی از سوی بانک‌های اروپایی وجود ندارد.

وی با بیان این‌که  بانک‌های ایرانی هیچ مشکلی برای همکاری با بانک‌های اروپایی ندارند، افزود:  این بانک‌های اروپایی هستند که باید بر اساس تعهدات برجام خود را تنظیم کرده و مبادلات بانکی سریع‌تر با بانک‌های ایرانی فراهم کنند.

مدیرعامل کشتیرانی با بیان این‌که مبادلات بانکی انجام می شود اما نقل و انتقالات روان نبوده و در مسیرعادی خودش قرار نرفته است، اظهار کرد: امیدواریم با تعهدات کشورهای اروپایی و طرف‌های برجام داده‌اند، مسیر بانکی سریع‌تر تسهیل شده و تجار ایرانی از مشکلات موجود رها شوند.

سعیدی بدر پاسخ به این پرسش که آیا نقل و انتقالات بانکی هزینه‌بر است، گفت: الان برای کشتیرانی هزینه بر نیست، اما اگر شرایط به همین شکل ادامه داشته باشد شرکت‌هایی که مشتری ما هستند دچار هزینه بیشتری می‌شوند.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم در خصوص وضعیت سایت‌های بانکرینگ کشتیرانی افزود: دو سایت بانکرینگ در قشم و بندرعباس هر کدام به ظرفیت ۵۰ هزار تن داریم که برنامه داریم این مناطق را به هاب بانکرینگ ایران تبدیل کنیم.

وی با بیان این‌که ۱۷ خط کشتیرانی خارجی به بنادر ایران تردد دارند، اظهار کرد: اگر بتوانیم سوخت با کیفیت، قیمت و سرویس مناسب به این خطوط ارائه دهیم قطعا جایگزین کشورهای دیگر در صنعت بانکرینگ می‌شویم.

وی همچنین از تردد ۹۰ درصد ناوگان کشتیرانی با پرچم جمهوری اسلامی ایران در بنادر دنیا تردد می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *