افزایش ۴۵۰۰۰ میلیارد ریالی پیش بینی سود شرکت‌های بورسی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ بنابر اطلاعات اداره آمار شرکت بورس تهران سود و زیان پیش‌بینی شده شرکت‌ها در ابتدای سال جاری برابر با ۴۱۲ هزار میلیارد ریال بود که در پایان مهرماه امسال با ۴۵ هزار میلیارد ریال افزایش، به رقم ۴۵۷۲۳۱ میلیارد ریال رسید.

این در حالی است که ۵ صنعت محصولات شیمیایی با پیش بینی سود ۱۱۵۳۴۳ میلیارد ریالی، فلزات اساسی با پیش بینی سود  ۷۳۹۹۸ میلیارد ریالی، مخابرات با پیش بینی سود ۶۱۲۶۳ میلیارد ریالی، شرکت های چند رشته ای صنعتی با پیش بینی سود  ۴۱۷۸۵ میلیارد ریالی و فرآورده های نفتی با پیش بینی سود  ۳۹۸۲۷ میلیارد ریال بیشترین پیش بینی سود را بین صنایع بورسی به خود اختصاص دادند.

همچنین سود و زیان پیش بینی شده شرکت‌ها در پایان مهرماه نسبت به شهریورماه، معادل ۲۹۵۶۲ میلیارد ریال افزایش یافته و متوسط پیش بینی سود(زیان) خالص سود شرکت‌های بورسی نیز به ازای هر سهم برابر با ۳۲۵ ریال بوده است.

گفتنی است تطبیق سود (زیان) پیش‌بینی شده شرکت‌ها در مهرماه نسبت به شهریور نشان می۴دهد که تعداد ۷۳ شرکت با افزایش، تعداد ۴۸ شرکت با کاهش و بقیه شرکت۴ها برابر با ۱۸۹ شرکت، تغییری در سود (زیان) پیش‌بینی شده نداشته‌اند.

همچنین میزان سود تقسیم شده شرکت‌ها به تفکیک صنعت- انباشته از ابتدای سال تا پایان مهرماه، بیش از ۲۴۰ هزار میلیارد ریال بوده که ۶۶درصد درآمد (زیان) واقعی شرکت‌ها را نشان می‌هد و متوسط سود نقدی برای هر سهم نیز در این مدت معادل ۲۷۹ ریال بوده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *