اپلیکیشن شناسایی و آموزش کارجویان حوزه ICT رونمایی می‌شود

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه خبرنگاران پویا؛ وحید یزدانیان؛ پیرامون هدف این دانشکده برای حضور در نمایشگاه ایران تلکام ۹۶، گفت: دانشکده علمی کابردی پست و مخابرات به عنوان زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بازوی آموزشی آن و به منظور کمک به اهداف دولت دوازدهم و وزارت ارتباطات در برنامه ششم، وظیفه ‌ی خود می‌داند که در حد توان، زمینه‌های اشتغال فارغ التحصیلان رشته‌هایICT و توسعه کسب‌وکارهای این حوزه را فراهم کند.

وی ادامه داد: همانگونه که می‌دانید مقام عالی وزارت در سیاست‌های اجرایی خود اعلام کرده‌اند که این وزارت در صدد است از ظرفیت جوان کشور برای شکل‌گیری اقتصاد دیجیتالی و توسعه فضای مجازی بومی استفاده کند و سالانه ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد شود. به همین دلیل، رویکرد دانشکده، جهت‌دهی به آموزش و ایجاد مهارت برای تحقق این اهداف است و دانشکده با این رویکرد در نمایشگاه‌های تخصصی شرکت می‌کند.

یزدانیان خاطر نشان کرد: دانشکده با توجه به اسناد بالادستی، ارائه‌ی آموزش‌های مهارت‌محور منتهی به ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، توسعه شرکت‌های دانش بنیان از طریق توانمندسازی نیروی انسانی، افزایش سهم آموزش‌های مهارتی در نظام آموزشی، آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار (فعلی و آتی) و ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور را در سرلوحه فعالیت‌هایش قرار داده است؛ به همین جهت در این نمایشگاه، دوره‌ها و کارگاه‌های مختلفی در زمینه‌ی ارتقاء مهارت‌های ICT ارائه خواهد شد که برای علاقه‌مندان به اشتغال مفید است.

وی پیرامون برنامه‌های دانشکده برای رسیدن به اهداف مطروحه، گفت: در حال حاضر برای ایجاد اشتغال، اطلاعات و سامانه‌های اطلاعاتی ایجاد نشده است. یعنی نه متقاضیان کار و نه نیازمندان به خدمات، هیچ کدام نمی‌دانند که باید به کجا مراجعه کنند و شیوه اتصال آنها شفاف نیست؛ در این راستا دانشکده در حال طراحی و اجرای طرحی برای توانمندسازی فارغ التحصیلان حوزه ICT است، تا با آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کسب و کار و حمایت از ایده‌های فارغ التحصیلان، زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را فراهم کند.

یزدانیان درباره اهداف اصلی این طرح، گفت: کاریابی برای فارغ التحصیلان ICT ، آموزش مهارت‌های مورد نیاز برای اشتغال، حمایت از ایده‌ها برای تبدیل به محصول، معرفی به بازار کار، امکان استفاده از تسهیلات وجوه اداره شده و مشاوره در مورد مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از اهداف اصلی این طرح است، لذا به منظور شناسایی کارجویان حوزه ICT و ایجاد ارتباط هدفمند با آنها برنامه‌ی کاربردی (اپلیکیشنی) طراحی شده است که همزمان با افتتاح نمایشگاه ایران تلکام رونمایی خواهد شد.

رئیس دانشکده پست و مخابرات ادامه داد: با استفاده از این اپلیکیشن، اطلاعات کارجویان حوزه ICT گردآوری و دسته‌بندی شده، سپس بعد از مشاوره با آنها، مهارت‌های مورد نیاز به صورت بسته‌های آموزشی به آنها آموزش داده خواهد شد و در نهایت با تعامل صورت گرفته با شرکت‌ها و اپراتورها، این فارغ التحصیلان برای جذب به آنها معرفی خواهند شد و در صورت داشتن ایده و توانایی راه انداختن کسب‌وکار توسط خودشان، حمایت‌های لازم از آنها به عمل خواهد آمد.

وی درباره ویژگی این برنامه هم گفت: با توجه به افزایش استفاده از موبایل توسط مردم و سادگی استفاده از اپ‌ها، سعی شده است یک اپ کاربرپسند طراحی شود؛ این اپلکیشن در مرحله‌ی اول، اطلاعات متقاضیان را أخذ می‌کند اما در نظر است در آینده قابلیت ارائه آموزش‌های مجازی هم به آن اضافه شود.

رئیس دانشکده پست و مخابرات، گفت: مجددا تاکید می‌کنیم که دانشکده به تنهایی مسئول ایجاد اشتغال نیست، ولی با توجه به تاکیدات مقام عالی وزارت، ما هم وظیفه خود می‌دانیم که در حد بضاعت و توانمان برای ایجاد اشتغال همکاری کنیم.

یزدانیان در پایان گفت: به نظر متخصصان دانشکده، استفاده از این برنامه کاربردی می‌تواند بین کارجویان و صاحبان صنایع ارتباط برقرار کند و گامی مهم در ایجاد اشتغال باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *