نرخ تورم ونزوئلا سال آینده به ۲۳۰۰ درصد می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، صندوق بین المللی پول برآورد کرد که نرخ تورم سالانه ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۲۳۰۰ درصد برسد.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش چشم انداز اقتصاد جهانی که این هفته منتشر شد اعلام کرد، بحران سیاسی رو به افزایشی که از سال ۲۰۱۴ ونزوئلا را در بر گرفته، به شدت بر فعالیت های اقتصادی در این کشور سایه افکنده است. بر این اساس انتظار می رود رشد تولید ناخالص داخلی این کشور بعد از رشد منفی ۱۲ درصدی در سال ۲۰۱۷، در سال آینده نیز ۶ درصد کاهش یابد.

در حالی که بانک مرکزی ونزوئلا در دسامبر ۲۰۱۵ انتشار آمارهای نرخ تورم را متوقف کرده، صندوق بین المللی پول برآورد کرده که قیمت های مصرف کننده در این کشور در سال ۲۰۱۸، ۲۳۴۹٫۳ درصد رشد داشته باشد، که بالاترین نرخ تورم در بین کشورهای جهان است. دومین نرخ تورم بالا در جهان به کشور جمهوری دموکراتیک کنگو با ۴۴ درصد مربوط می شود.

در حالی که میزان تولید نفت ونزوئلا کاهش یافته و میزان عدم قطعیت در این کشور رو به افزایش است، پیش بینی شده که نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۸ به حدود ۳۰ درصد برسد که این رقم نیز بالاترین نرخ بیکاری در بین کشورهای جهان است. بعد از ونزوئلا، کشورهای آفریقای جنوبی و یونان با ۲۸ و ۲۱ درصد بالاترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده اند.

انتهای پیام/۵۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *