استقبال سرد انبوه‌سازان از وام صندوق پس‌‌انداز یکم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نریمان مصطفایی، مدیرکل دفتر ستاد بازآفرینی شهری پایدار با بیان این‌که بانک مرکزی مصوب کرده بانک مسکن ۱۰هزار میلیارد ریال به انبوه سازان وام پرداخت کند، اظهار کرد:  یکی از سیاست‌های ما بحث مسکن صندوق یکم برای توانمندسازی مردم و انبوه سازان این است که ۱۶۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۸ درصد در اختیار انبوه سازان قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد:‌ ستاد بازآفرینی شهری به مالکانی که دارای بافت‌های تاریخی و ارزشمندی هستند تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی پرداخت می‌کند تا نسبت به بهسازی، مقاوم سازی و بازسازی ملک خود اقدام کنند.

این در حالی است که نیمه مردادماه امسال دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان در خصوص مصوبه بانک مرکزی با بیان این‌که تسهیلات از کانال صندوق پس‌انداز یکم پرداخت می‌شود به تسنیم گفته بود: در این صندوق‌ها دولت یک کانال دریافت کرده که کسانی که از دولت سوبسید نگرفته‌اند از این محل بتوانند شرایط خرید خانه مسکن با قیمت مناسب برای آنها فراهم شود.

فرشید پورحاجت در عین حال با اشاره به این‌که در تعریف جدید، بانک مرکزی اعلام کرده انبوه‌سازان برای دریافت تسهیلات باید در بانک سپرده‌گذاری کنند، تصریح کرد:‌ همکاران ما رغبتی به سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها ندارند، چون  هیچ تولیدکننده‌ای حاضر نیست  برای یک سال ۴۰ میلیون تومان پولش را در بانک سپرده‌گذاری کند.

وی گفت: بر اساس قانون هر نهاد و هر ارگانی متولی یک قسمت از اقتصاد است، تکلیف وزارت راه و شهرسازی نیز در خصوص بخش مسکن مشخص است. این وزارتخانه مسئول سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای تولید مسکن است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *