ایجاد سامانه جامع آماری و اطلاعاتی عشایری و روستایی کشور

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم، کاوه معراجی در نشست خبری چهارمین همایش ملی روستا و عشایر اظهار کرد: منابع آماری گاهی اختلافاتی با یکدیگر دارند که برای رفع این مشکلات سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و عشایری کشور در مورد روستا ایجاد می‌شود تا از این طریق دستگاههای مختلف بتوانند اطلاعات خود در حوزه روستا را در آن بارگذاری کنند.

وی افزود: بر این اساس کشاورزان و روستائیان کشور می‌توانند برای فعالیت‌های اقتصادی خود از اطلاعات این سامانه بهره گیرند.

مدیر کل برنامه‌ریزی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: در روز ملی روستا در تاریخ ۱۵ مهر سال جاری این سامانه به طور رسمی افتتاح و قابل بهره‌برداری می‌شود.

وی تصریح کرد: در کنار این سامانه اپلیکیشنی نیز در اختیار واحدهای تولیدی در روستاهای کشور قرار می‌گیرد تا از آن طریق مشخص شود در چه روستایی چه میزان و از چه محصولی تولید شده است که از این طریق کشاورزان و روستانشینان می‌توانند اطلاعات مورد نظر را دریافت کنند.

وی یادآور شد که نام این اپلیکیشن خوروست‌ها است. کشاورزان می‌توانند در موبایل‌های خود از این خدمات بهره‌ گیرند.

دایره‌المعارف روستا تشکیل می‌شود

بنابراین گزارش، رضوی معاون رئیس جمهور نیز در پاسخ به این سوال تسنیم که برای اجرای این سامانه چقدر جدی هستید و آیا به دنبال رفع مشکلات الگویی کشت در بخش کشاورزی از این طریق هستید یا خیر گفت: به طور جد پیگیر اجرای این سامانه هستیم تا مشکلات آماری بخش کشاورزی برطرف شود. به همین منظور با تمام وزارتخانه‌های مرتبط از جمله وزارت جهاد کشاورزی و مرکز آمار ایران و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت همکاری مشترک خواهیم داشت.

وی افزود: در این سامانه حتی به بحث هواشناسی نیز توجه شده است و دایره‌المعارف روستا نیز تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *