لزوم نظارت دقیق پست بانک بر تأمین مالی شرکتهای دانش‌بنیان

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ خسرو فرحی مدیرعامل پست بانک ایران در مراسم معارفه چند نفر از مدیران ستادی این بانک با اشاره به طرح اشتغال فراگیر و تمرکز در زمینه اعتباری و اعطای تسهیلات ارزی به متقاضیان از محل منابع صندوق توسعه ملی اظهار کرد: با توجه به افزایش سرمایه بانک، تأمین مالی و اعطای تسهیلات ارزی و ریالی به طرحهای دارای توجیه اقتصادی باید حرکت مؤثری در بانک در سطح ملی و اقتصادی ایجاد کنیم.

مدیرعامل پست بانک ایران افزود: در راستای این مهم باید با همفکری و ارایه راهکار مناسب و با برنامه‌ریزی و نظارت با ریسک منطقی درمناطق روستایی و محروم اقدام کنیم.

وی با تأکید بر نظارت صحیح در تمامی امور عنوان‌کرد: در حوزه اعتباری باید با‌‌ ساده‌سازی فرآیند پرونده‌های اعتباری از مرحله پذیرش، پرداخت و سیستم گزارش‌گیری درصد احتمال خطا در این حوزه را به حداقل برسانیم.

لزوم تعامل با شرکتهای دانش‌بنیان

محمد حسین مهرانی اردبیلی؛ عضو هیئت مدیره پست بانک نیز در این جلسه، جابجایی را لازمه نشاط و پویایی در مجموعه دانست و گفت: تمامی همکاران بانک با همکاری و همیاری در زمان یکپارچه‌سازی نرم‌افزار جدید ثابت کردند که توان انجام کارهای بزرگ را در هر شرایطی دارند و می‌توانند از فرصتهای پیش‌رو بهره لازم را برای اعتلای بانک در شبکه بانکی کشور ببرند.

احتشام فلاح‌فر؛ عضو هیئت مدیره پست بانک نیز در این مراسم هم‌افزایی واحدهای ستادی و اجرا در حوزه اعتباری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به عاملیت ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی باید نسبت به شناسایی طرحهای دارای توجیه اقتصادی و به عنوان بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه ICT و IT با تعامل با شرکتهای دانش‌بنیان و تأمین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی با نظارت صحیح و دقیق اقدام کنیم.

در این مراسم سید رحمان حسین‌پور به عنوان رئیس اداره کل حوزه مدیریت و امور شرکتها، اکبر غلامی به عنوان سرپرست اداره‌کل روابط‌ عمومی، عباس پیرایی به عنوان سرپرست اداره‌کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و حمید محمدی نیز به عنوان رئیس اداره‌کل نظارت، پیگیری و وصول مطالبات بانک معرفی شدند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *