۲۸ درصد معاملات بورس در اختیار ۵ کارگزاری

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ بر اساس آمار منتشر شده توسط اداره آمار و اطلاعات بازار در ۵ ماه نخست امسال از ۱۰۵ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۳ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.

همچنین در این مدت ۳۸٫۱۹ درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری‌های مفید با ۲۰٫۹۸ درصد، آگاه با ۵٫۴۶ درصد، فارابی با ۴٫۸۱ درصد، مبین سرمایه با ۳٫۷۲ درصد و بانک کشاورزی با ۳٫۲۲ درصد  رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

افزون بر این از کل معاملات، بیش از ۹۹ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که حدود ۲۰٫۳۰ درصد کل خرید و فروش را شامل می‌شود.

بنا بر این گزارش ارزش کل خرید و فروش ۱۰۵ کارگزار فعال بورس تهران در ۵ ماه گذشته نیز بیش از ۴۸۸ هزار میلیارد ریال و ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل ۷۱٫۰۵ درصد کل معاملات بوده است. همچنین ارزش خرید و فروش عمده ۱۵ درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی در این مدت ۱۴ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری نیز ۲۸ درصد کل ارزش معاملات را در ۵ ماهه نخست امسال به خود اختصاص دادند که بر این اساس شرکت‌های کارگزاری کارگزاری صبا تامین با ۷٫۶۱ درصد، بانک رفاه کارگران با ۵٫۹۵ درصد، کارگزاری بانک کشاورزی با ۵٫۶۴ درصد کارگزاری مفید با ۵٫۱۶ درصد و بانک ملت با ۳٫۷۹ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *